Search
Generic filters
Exact matches only

Segway príma objednávky na vodíkom poháňaný motocykel Apex H2

0
0
3 roky ago

Segway-Ninebot ukázal verejnosti motocykel Apex H2 – elektrický motocykel poháňaný vodíkovými článkami. Model je teraz súčasťou crowdfundingovej kampane a prvé dodávky by mali byť uskutočnené v roku 2023.

seni1

Stojí za to povedať, že Segway-Ninebot nepatrí medzi nováčikov v elektrifikovaných vozidlách. Okrem plno elektrických vozidiel vyrába aj štvorkolky a niektoré aj s hybridným pohonom. Motocykel Apex H2 je ale pre Segway premiérou – je totiž poháňaný vodíkovými články.

Zatiaľ nie je isté, aký princíp premeny vodíku na elektrinu Segway zvolil, ale je isté to, čo Segway už spomenul – výkon motoru má byt 60kW, zrýchlenie z 0 na 100 za 4 sekundy a maximálna rýchlosť 150 km/h.

seni2

Otázniky vyvoláva vzhľad motocyklu. Veľké balónové pneumatiky, ktoré majú nalákať fanúšikov sci-fi filmov a zamerajme sa na podvozok. Zadná letmo uložená pneumatika nie je žiadna novinka, ale to predné je v tomto podaní naozaj sci-fi. Nie je zrejmý princíp zatáčania, ale je úplne zrejmé, že ten princíp nebude lacný. A tak tato vizualizácia nebude na 100% vyjadrovať finálny vzhľad motocyklu.

Elektrická sústava by mala byť živená sústavou niekoľkých vodíkových článkov, ktoré budú asi tím najväčším námetom k diskusii. Kde sa budú dát články naplniť, kde sa budú dát zakúpiť a kto tomu bude robiť servis? V rovnici je zatiaľ príliš mnoho neznámych a Segway bude musieť do doby uvedenia vyriešiť systém infraštruktúry. Na infraštruktúre si totiž lámu zuby aj omnoho väčšie ryby v rybníku a niektorý (napríklad BMW) celý vodíkový biznis už aj vzdali.

Segway je ale sebavedomý čo sa týka výroby. Crowdfundingová kampaň je pravdepodobne zvolená kvôli väčšiemu dosahu medzi ľudí. Segwaju totiž stačí iba 99 objednávok, aby sa do výroby pustil. Cena by mala byť okolo 9000€.

Zdroj: https://motosvet.cz/novinky/1071-segway-prijima-objednavky-na-vodikem-pohaneny-motocykl-apex-h2.html

0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

sk Slovak
X