Search
Generic filters
Exact matches only

News Classic

Elektrický koncept Husqvarna E-Pilen

0
0
3 roky ago

Husqvarna naplno pracuje na svojej novej generácii elektrických motocyklov. Prvým z konceptov, ktorý oficiálne predstavili, je moderný naháčik E-Pilen so silou 8 kW a dojazdom 100 km.

Husqvarna Motorcycles chce pridať ku svojim obľúbeným modelom Vitpilen a Svartpilen novodobý model, ktorý by oslovil všetkých mladých priaznivcov elektrickej mobility. Koncept E-Pilen ukazuje, akým smerom sa chce Husqvarna uberať. Motocykel je vybavený motorom s výkonom 8 kW, čo znamená, že by mal byť alternatívou k mestským 125-kám, na ktoré vám stačí automobilový vodičák s dvojročnou praxou.

Husqvarna sľubuje dojazd 100 kilometrov, čo zodpovedá bežnému dennému dosahu nielen pri jazde do práce, ale aj malému poobednému výjazdu pre začínajúcich jazdcov. E-Pilen by mal byť navyše vybavený ľahko vymeniteľnou štandardizovanou batériou, takže by sme sa v budúcnosti mohli tešiť napríklad na mestské automaty, kde si môžete ľahko vymeniť vybitý akumulátor za čerstvo nabitý.

Husqvarna ďalej v oficiálnej správe hovorí, že E-Pilen je len prvý z jej konceptov elektrických motocyklov a už v blízkej budúcnosti odhalí viac modelov určených pre E-mobilitu.

Zdroj: motofan.sk/clanok/elektricky-koncept-husqvarna-epilen

0

75 rokov a 19 miliónov skútrov

0
0
3 roky ago

Bolo to presne 23. apríla 1946, keď vznikla talianska legenda Vespa. A teraz, presne 75 rokov neskôr Vespa oslavuje nielen svoje okrúhle jubileum, ale aj neskutočných 19 miliónov vyrobených skútrov.

Značku Vespa poznajú snáď všade vo svete – aktuálne sa predáva na všetkých kontinentoch, v 83 štátoch sveta. Okrem okrúhleho 75. výročia od svojho založenia však Vespa 22. apríla oslávila aj iné zaujímavé číslo – 19.000.000 vyrobených kusov svojich skútrov.

A ako inak, ten okrúhly 19 miliónty kus musela byť špeciálna limitovaná edícia GTS 300 75 Anniversary Special Edition, ktorá bola vyrobená v továrni Pontedera, kde sa Vespy nepretržite vyrábajú od roku 1946. Len pre zaujímavosť, len za posledné desaťročie vyrobila Vespa 1.800.000 kusov svojich obľúbených skútrov.

Zdroj: motofan.sk/clanok/75-rokov-a-19-milionov-skutrov

0

Yamaha XSR 125

0
0
3 roky ago

Yamaha rozšírila svoj rad retro modelov XSR predávaných v Európe o najmenšiu juniorskú stodvadsaťpäťku, ktorá sa už od roku 2019 predávala v Thajsku s objemom 155 ccm.

XSR 125 je u nás v Európe horúcou novinkou, no už od roku 2019 tento motocykel robil radosť jazdcom v Thajsku – tam sa predával ako XSR 155. Neskôr sa z Ázie dostal aj do Južnej Ameriky, kde sa tieto maloobjemové motocykle tiež tešia veľkej obľube. Nakoniec prišla na rad aj naša Európa, pretože Yamaha hlási príchod novinky už toto leto.

Yamaha už má vo svojej ponuke niekoľko modelov s objemom 125 ccm. Športovú YZF-R125 a naháčik MT-125 používajú totožný motor i rám a zadnú kyvku ako nová XSR – rovnako, ako to býva u veľkých modelov MT a XSR. Predná vidlica má však menší priemer 37 mm (MT-125 má 41 mm) a rovnako predná brzda má menší priemer kotúča. Ráfiky sú rovnako cestné 17″, no majú iný, povedali by sme krajší dizajn ako u MT-125.

Celý dizajn je samozrejme úplne na nerozoznanie od MT-125 vrátane novej kruhovej digitálnej prístrojovky XSR. Predné i zadné svetlá sú samozrejme moderné, LED-kové. XSR 125 je v ponuke tento rok v troch farebných prevedeniach: červenej, žltej a čiernej.

Zdroj: motofan.sk/clanok/yamaha-xsr-125

0
Load More
sk Slovak
X